Zbadaj sierść psa i dowiedz się co mu dolega. Nowa polska rewolucyjna metoda
Zbadaj sierść psa i dowiedz się co mu dolega. Nowa polska rewolucyjna metoda

wróć... Zbadaj sierść psa i dowiedz się co mu dolega. Nowa polska rewolucyjna metoda

Wystarczy pobrać próbkę sierści psa, wysłać ją do laboratorium i czekać na wynik. Badanie EHAA sprawdzi poziom makro- i mikroelementów oraz pierwiastków toksycznych. Da odpowiedź na pytanie o przyczyny różnych dolegliwości, np. problemów z płodnością.

Polska firma Pets Diag oferuje testy z sierści dla psów i koni. Trwają prace nad uruchomieniem tego badania dla kotów. Firma ma swoje oddziały w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Metoda, którą wprowadziła, okazała się być bardzo skutecznym narzędziem diagnostycznym. Kilka lat temu testy EHAA przeprowadzano na włosach ludzkich. Rosło zainteresowanie tym badaniem dlatego postanowiono nawiązać współpracę z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie i opracować test tą metodą dla psów i koni.

– Badanie EHAA daje najbardziej miarodajny wynik poziomów i proporcji pierwiastków odżywczych oraz substancji toksycznych występujących w sierści – mówi Marcin Maciąg, prezes i współtwórca Pets Diag - Umożliwia kontrolę i regulację równowagi biochemicznej oraz mineralnego odżywienia organizmu – czynników niezbędnych dla zdrowia i prawidłowej kondycji zwierząt. 

W ciągu trzech ostatnich lat tą metodą przebadano ponad tysiąc koni i psów. Wielu zwierzętom udało się pomóc.
– Jednym z naszych pierwszych pacjentów była suka Berneńskiego Psa Pasterskiego, u której zastosowanie zmian żywienia w oparciu o wynik EHAA zaowocowało sześcioma pięknymi, zdrowymi szczeniętami, po kilku wcześniejszych nieudanych próbach rozrodu – wskazuje Kamila Kaczmarkiewicz-Dudek, specjalistka ds. produktu Pets Diag i dodaje: – Przykładem może być również inny Berneńczyk, u którego zdiagnozowano obciążenie metalami ciężkimi. Po konsultacji i dobraniu odpowiedniej karmy, a także wymianie misek na ceramiczne, zniknął nie tylko problem z pierwiastkami toksycznymi, ale także z nadwagą i matową sierścią.

Próbka do badań fot. Pets Diag

Sceptycy na pewno zwrócą uwagę, że zwierzęta te można było diagnozować bardziej tradycyjnymi metodami, jednak w opinii przedstawicieli Pets Diag nie zawsze są one skuteczne.

– Wyniki badania krwi nie przedstawiają faktycznego składu poziomu pierwiastków w organizmie – wyjaśnia Marcin Maciąg - Krew pełni bowiem rolę transportera substancji odżywczych. Reguluje stan pierwiastkowy organizmu poprzez pobieranie ich z jednych komórek przesuwając w kolejne. Z kolei sierść gromadzi informacje na temat zmian zachodzących w gospodarce mineralnej całego organizmu, dając tym samym faktyczny i dokładniejszy obraz nadmiarów i niedoborów odżywczych oraz obciążeń toksycznych, niż płyny ustrojowe.

Metoda EHAA może być zatem kołem ratunkowym dla wielu hodowców psów rasowych, zmagających się nie tylko z niepłodnością swoich zwierząt, ale także z innymi dolegliwościami trudnymi do zdiagnozowania. Pets Diag planuje w najbliższym czasie wprowadzenie na rynek mineralnych suplementy diety dla psów, po raz pierwszy w formie płynnej.

(BKJ)

fot: Pets Diag